Popękany sufit w kuchni

Popękany sufit w kuchni

Problem pęknięć na suficie w kuchni dotyka wielu z nas, a zwłaszcza tych, którzy mieszkają w blokach z wielkiej płyty lub starych kamienicach. Dotychczas niełatwo było mu zaradzić, jednak mamy dla Was rozwiązanie na popękany sufit w kuchni – zapraszamy do lektury!

Popękany sufit w kuchni – przyczyny

Najbardziej oczywistą i najczęstszą przyczyną powstawania pęknięć na suficie lub ścianach jest to, że budynek „pracuje” – oddziałują na niego przeróżne czynniki atmosferyczne, jak na przykład różnice temperatur czy osiadanie gruntu, ruchy tektoniczne oraz – na przykład na Śląsku – aspekt ludzki w postaci szkód górniczych. Co robić, jeśli jesteśmy pewni, że nie unikniemy wciąż odnawiających się pęknięć? Odpowiedź jest prosta – zamaskować je.

Co poradzić na popękany sufit w kuchni?

Jak wspomnieliśmy na końcu poprzedniego akapitu – jedynym rozwiązaniem jest zamaskowanie szczeliny. Próby załatania jej zadziałają tylko na chwilę – czasem będzie to tydzień, czasem miesiąc spokoju. Prędzej czy później szczelina pojawi się znów i kolejny raz wymagać będzie naszej interwencji.

Zamiast tkwić w syzyfowej drodze pod górę, lepiej załatwić sprawę raz na zawsze i zamontować sufit, który zakryje pechowe miejsce. Świetnie w tej roli sprawdzi się sufit podwieszany lub napinany. Rekomendujemy drugie rozwiązanie – sprawi ono bowiem, że nie tylko zakryjemy popękany sufit w kuchni, ale także zyskamy piękną aranżację, która odświeży to pomieszczenie. Jaką? Możliwości jest mnóstwo! Innym, niezwykle istotnym czynnikiem, dla którego zalecamy montaż sufitu napinanego zamiast podwieszanego, jest konstrukcja membrany napinanej – ruchy budynku nie mogą jej zagrozić, ponieważ jest ona rozciągliwa – nie pęknie, nie zagnie się ani nie przesunie, a jedynie dostosuje do ramy. W przypadku płyt kartonowo-gipsowych zachodzi ryzyko wystąpienia pęknięć zwłaszcza na łączeniach.

Sufit napinany DPS® to jedna, elastyczna powłoka – nie ma więc słabych punktów konstrukcyjnych, ponieważ jest stworzona z jednego kawałka materiału!

Aranżacje dla sufitu w kuchni

Montując sufit napinany DPS® w kuchni otwierasz sobie drogę do świata nowych możliwości. Przykładowy aranżacje doskonale przedstawia Symulator kolorów i tekstur DPS® dostępny na stronie internetowej dpsceilings.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014

Strony internetowe - mediamass.