Sposób na nierówny sufit

Sposób na nierówny sufit

Bardzo często spotykamy się z problemem, który omówimy w dzisiejszym wpisie. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu czy mieszkaniu, przyda nam się dobry sposób na nierówny sufit. Dowiedz się więcej w dalszej części artykułu!

Skąd biorą się nierówności na suficie?

Powodów może być wiele. Najczęściej zdarza się to na skutek błędu w sztuce – stare budynki mieszkalne – zwłaszcza bloki z wielkiej płyty – powstawały często w pośpiechu, z nienajlepszych materiałów. W połączeniu z naturalną pracą konstrukcji oraz czynnikami, na które jako lokatorzy nie mamy wpływu, z czasem generuje to pęknięcia oraz krzywizny zarówno na ścianach, suficie, jak i w podłodze.

Wiemy już, że tych niedogodności nie jesteśmy w stanie uniknąć. Jak jednak z nimi walczyć? Jaki jest sposób na nierówny sufit czy ścianę?

Popularne rozwiązania

Często staramy się poradzić sobie z nierównościami w najprostszy sposób – uzupełniając sufit gładzią szpachlową. Jest to jednak zajęcie żmudne, trudne i często efekt nie zadowala nas do końca. Sprawę warto powierzyć fachowcowi, jednak i wtedy sufit będzie wymagał jeszcze dużo pracy, zanim stanie się ozdobą pomieszczenia. Warto nadać mu interesującą barwę lub pomalować go w konkretny, delikatny wzór.

Jeśli to rozwiązanie Cię nie satysfakcjonuje, koniecznie przeczytaj dalej, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Nasz sposób na nierówny sufit

Nierówny strop łatwo po prostu przykryć. Oczywiście będzie to wymagało wykonania dokładnych pomiarów, by nowo położona warstwa była już perfekcyjnie równa. Czym jednak zakryć strop, by prezentował się doskonale? Możliwości są trzy:

  1. Kasetony
  2. Sufit podwieszany
  3. Sufit napinany

Pierwsze dwie propozycje są powszechnie znane, sufity napinane DPS® mogą zaś pochwalić się szybko rosnącą popularnością – głównie z powodu ogromnych możliwości personalizacji powłoki napinanej DPS®. Dzięki nim możesz zamienić swój nierówny sufit w prawdziwe dzieło sztuki! Wybierz membranę w dowolnym kolorze, dobierz odpowiednią fakturę materiału, wybierz czy ma być połyskliwy, matowy czy lustrzany… To tylko wierzchołek góry możliwości. Jeśli chcesz sprawdzić przykładowe opcje, jakie są dostępne w ofercie sufitów napinanych DPS® skorzystaj z naszego symulatora kolorów i tekstur dostępnego na stronie producenta sufitów napinanych.

Wykorzystaj nasz sposób na nierówny sufit, aby już nigdy nie musieć się przejmować krzywiznami powierzchni w Twoim domu. Na koniec mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: w ten sam sposób możesz poradzić sobie z nierównościami ścian – wszystko dzięki naszemu innowacyjnemu systemowi DPS® wall! Dowiedz się więcej, kontaktując się z naszym specjalistą.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014

Strony internetowe - mediamass.