Styl skandynawski zyskuje coraz większą popularność ze względu na prostotę, minimalizm, naturalne materiały i jasne barwy. Jeśli jesteś fanem takich wnętrz, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami na salon w stylu skandynawskim. Poniżej więcej informacji na ten temat.

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego

Styl skandynawski kojarzy się przede wszystkim z jasnymi, stosowanymi kolorami, gładkimi meblami i minimalistycznymi dodatkami, które pomimo swojej prostoty ożywiają wnętrze. Pomysłów na stworzenie skandynawskiego wnętrza może być naprawdę wiele, warto jednak skupić się na tym, co ten styl prezentował i prezentuje na przestrzeni lat. W końcu styl skandynawski cieszy się popularnością od dawna, a wciąż przyciąga uwagę i dostarcza nowych wrażeń.

Jedno jest pewne – nie ma miejsca na przepych.

Meble? Tylko te najbardziej potrzebne, o prostej formie, bez zbędnych zdobień, raczej więc będziemy unikać takich urozmaiceń jak fotele bujane. Z naturalnych materiałów, najlepiej drewnianych. Dodatki? Powinny odzwierciedlać charakter mieszkańca. Tutaj jest szerokie pole do popisu, ale pamiętajmy, że im mniej – tym lepiej. W stylu skandynawskim za dodatek można uznać nawet stos przypadkowo rozrzuconych na stoliku kawowym książek.

Salon w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Salon w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Dla jednych to górskie klimaty, dla innych sielanka i prostota. Salon skandynawski może być interpretowany na różne sposoby, ale jedno jest pewne – to oryginalne i niepowtarzalne wnętrze, w którym praktycznie każdy czuje się dobrze. Skąd to się bierze? Jakie elementy muszą się znaleźć w salonie urządzonym w stylu skandynawskim? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Inspiracje na urządzanie salonu w stylu skandynawskim w bloku

Urządzenie salonu w bloku, jeszcze przed podjęciem decyzji co do stylu, który ma tu dominować, sta nowi spore wyzwanie. Szczególnie małe pomieszczenia potrafią sprawić trudności. Na szczęście styl skandynawski cechuje się tym, że potrafi pomieścić wszystko to, co najbardziej potrzebne, nie zagracając wnętrza. To właśnie magia Skandynawii. Dzięki temu można optycznie powiększyć przestrzeń, jednocześnie zapewniając jak najwięcej miejsca do przechowywania.

Jakie meble dobrać do skandynawskiego salonu w bloku?

Modułowe kanapy, rozkładane stoły to tylko niektóre z propozycji, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Proste kształty, minimalistyczne uchwyty. Pomimo przekonania o dominacji drewna, warto rozważyć zastosowanie mebli laminowanych. W otoczeniu miękkich koców i poduszek, przyjemnego w dotyku dywanu, taki salon nabierze nowego charakteru. Co istotne, lśniące wykończenie skutecznie odbija światło, dzięki czemu salon wydaje się optycznie większy.

Nowoczesny salon skandynawski – jak go stworzyć?

Kto powiedział, że styl skandynawski musi opierać się tylko na tradycyjnych elementach? Świat się rozwija, dlatego warto wprowadzać innowacje, aby nadać wnętrzu „swoje ja”. Nowoczesna wersja salonu skandynawskiego nie musi zmieniać wszystkiego, ale warto dodać do niego nutę klasyki poprzez eleganckie meble czy dodatki. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy, co jest aktualnie na topie.

Co powinno znaleźć się w nowoczesnym salonie ze skandynawskim akcentem?

W dalszym ciągu stawiamy na minimalizm, ale może być on połączony z efektownymi materiałami. Biały marmur w postaci stolika kawowego, zestawiony z szarą, prostą sofą i beżowymi poduszkami to doskonały wybór! Do tego warto dodać klasyczne dodatki. Długie lustro w cienkiej ramie, oparte o ścianę, proste kinkiety na ścianach i geometryczna lampa obok kanapy – to tylko kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę. Pamiętaj, że kluczowe jest dobranie dodatków i kolorystyki. Nowoczesny skandynawizm to wciąż proste formy, ale uzupełnione o różne materiały, tekstury i barwy.

Styl skandynawski niezmiennie utrzymuje się na czołówce jeśli chodzi o aranżacje wnętrz od kilku lat. Podoba się zarówno dorosłym, jak i młodszemu pokoleniu, głównie ze względu na proste kształty, stonowane barwy i naturalne materiały. Jeśli również chcesz wprowadzić styl skandynawski do swojego salonu, koniecznie weź pod uwagę powyższe wskazówki.