Jak zaaranżować sufit w salonie?

Jak zaaranżować sufit w salonie?

Kiedy nadchodzi czas planowania remontu w mieszkaniu, musimy sobie odpowiedzieć na wiele pytań. Jednym z nich może być: jak zaaranżować sufit w salonie? Czy warto poświęcać na to czas i pieniądze? A może po prostu pomalować na biało i zapomnieć o nim na kolejne lata?

Jak zaaranżować sufit w salonie – farba i po krzyku!

Najprościej będzie po prostu pomalować powierzchnię sufitową na neutralny, biały kolor. Realizacja tego pomysłu kosztuje grosze, czas trwania również jest niedługi: samo malowanie trwa około godziny (w zależności od tego, jak dużą powierzchnię chcemy pokryć farbą), kolejną warstwę nakładamy następnego dnia i… to tyle! Pewnie dlatego to rozwiązanie jest jednym z najczęściej wybieranych. Ale czy najlepszym?

Jak zaaranżować sufit w salonie – nowoczesne metody

Jeśli pójście po linii najmniejszego oporu nie jest w Twoim stylu, to bardzo dobrze trafiłeś! Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać. Po pierwsze: wybierz materiał, na którym chcesz pracować. Czy będą to płyty kartonowo-gipsowe? A może powłoki napinane? Trzecią opcją są nieco zapomniane już kasetony, które jednak mają spory, a często pomijany, potencjał.

Nie zapominaj o aranżacji oświetlenia! Projekt sufitu musi zawierać wpisany weń układ i rodzaj światła, aby uniknąć problemów z połączeniem lamp z gotowym już sufitem.

Jak zaaranżować sufit w salonie – pierwsze kroki

Jeśli już wybrałeś, z jakiego rodzaju sufitu chcesz skorzystać, zaplanuj instalację elektryczną, uzależnioną od rodzaju światła, na jaki się zdecydowałeś. Oto przykładowe pomysły:

  • Punkty świetlne – halogenowe lub LED
  • Taśmy LED montowane nad (w przypadku sufitów napinanych) lub pod powierzchnią sufitu
  • Plafony oświetleniowe – różnokształtne lampy montowane do sufitu
  • Klasyczny lampy wiszące – kto powiedział, że nowoczesne rozwiązanie nie może nawiązywać do tradycji?

Możliwości jest oczywiście o wiele więcej – wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada! Teraz przystąp do planowania kolorów – sufit nie musi być biały – oraz układu. Jeśli zdecydowałeś się na sufit podwieszany z płyt, najlepiej będzie stworzyć proste formy, choć możesz także zaprojektować praktyczne gzymsy, w których ukryjesz popularne taśmy LED, tworzące klimatyczne oświetlenie.

Znaczne więcej opcji do wyboru będziesz mieć, jeśli postawisz na napinane membrany DPS®. Materiał, z którego wykonujemy powłoki pozwala na tworzenie przestrzennych form, a także występuje w setkach kolorów dostępnych w palecie barw DPS®. Ponadto możesz wybrać spośród kilkunastu rodzajów tekstur, w tym:

  • DPS® standard, czyli prosta powłoka sufitowa – występuje w wersji matowej, połyskującej lub lustrzanej
  • DPS® lako, czyli – mówiąc prościej – kwadratowe kasetony z powłoki napinanej, dostępne w dowolnych wymiarach.
  • DPS® light, czyli sufit transparentny, podświetlony dodatkowo dzięki taśmom z diodami LED, montowanymi nad powłoką napinaną. Gwarantuje równomierne oświetlenie całego pomieszczenia.
  • DPS® picture, czyli możliwość nadrukowania dowolnej grafiki na sufit napinany DPS®. Coś, co zdecydowanie wyróżnia powłoki napinane. Wystarczy zdjęcie lub plik graficzny w wysokiej rozdzielczości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014