Jak zaradzić nierównościom na suficie?

Jak zaradzić nierównościom na suficie?

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty, domy, kamienice, nowoczesne budownictwo – wszystkie te miejsca łączy to, że prędzej czy później pojawiają się w nich jakieś usterki, które należy naprawić. Dzisiaj omówimy szczegółowo jedną z nich. Jak zaradzić nierównościom na suficie? Szczególny nacisk położymy na te nierówności, które wyjątkowo trudno zamaskować. Przedstawimy też kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Przyczyny powstawania nierówności na suficie

Najczęstszą przyczyną powstawania nierówności na suficie jest brak profesjonalizmu i błędy w sztuce. Jeśli fachowcy przygotowują dla nas sufit i zauważymy nieprawidłowości, wystarczy zgłosić ten fakt, a powinien zostać rozpatrzony w ramach gwarancji, jakiej na podobne usługi udzielają wszystkie firmy. Co zrobić jednak, gdy krzywy sufit zastaniemy w miejscu, do którego się przeprowadzamy – na przykład w starym domu?

Jak zaradzić nierównościom na suficie?

Sporo zależy od tego, jak duża jest różnica w poziomie sufitu – pomiar długą poziomicą powinien dać nam odpowiedź na to pytanie. Jeśli odchylenie sięga maksymalnie 20mm, to dość łatwo będzie temu zaradzić – tak niewielką nierówność można bowiem uzupełnić tynkiem, oczywiście po uprzednim zagruntowaniu go.

Jeśli jednak nierówność jest większa, będziemy musieli włożyć w wyrównanie sufitu nieco więcej wysiłku. Z pomocą przyjdą nam cieszące się niesłabnącą popularnością sufity podwieszane.

Jak zaradzić nierównościom na suficie – sufity podwieszane

To rozwiązanie, które z pozoru nie ma konkurencji. Jest łatwe w montażu, niedrogie, a dostępne możliwości personalizacji sufitu sprawiają, że możemy z sufitu uczynić nie tylko przestrzeń funkcjonalną, ale i estetyczną.

Do montażu sufitu podwieszanego potrzebować będziemy między innymi aluminiowych profili, specjalnych taśm potrzebnych, by zamaskować łączenia między płytami oraz samych płyt kartonowo-gipsowych. To oczywiście tylko część z wszystkich potrzebnych przyborów. Co najważniejsze, sufit z płyt możemy zainstalować sami. Potrzebne będzie do tego nieco cierpliwości i doświadczenia, jednak sam proces montażu jest dość prosty i łatwo się go nauczyć.

Podstawową zaletą sufitu podwieszanego jest możliwość ukrycia nierówności stropu oraz wszelkich instalacji elektrycznych. Jednocześnie dostęp do nich jest stosunkowo łatwy, co przyda się w przypadku ewentualnych awarii.

Jak zaradzić nierównościom na suficie – sufity napinane

Istnieje jednak druga droga, będąca swoistym rozwinięciem pierwszej. To sufity napinane DPS® – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań aranżacyjnych dostępnych na rynku. Membrany napinane zachowują wszystkie zalety sufitów podwieszanych, dopisując do listy kilka ciekawych cech. W dużym skrócie sufity napinane cechują się:

  • Dużą wytrzymałością na uszkodzenia
  • Wodoodpornością
  • Antystatycznością
  • Ogromną ilością kolorów do wyboru (ponad 110)
  • Niemal nieograniczonymi możliwościami dostosowania powłoki do własnych potrzeb

Ponadto niezwykle istotna jest możliwość zainstalowania powłoki napinanej już 3 cm poniżej stropu! To bardzo ważna informacja dla posiadaczy pomieszczeń z niskimi stropami, których nie chcemy dodatkowo obniżać. Jeśli jednak pokój jest za wysoki i chcemy zaoszczędzić na ogrzewaniu, także i tutaj sufity napinane DPS® sprawdzą się znakomicie.

Zobacz galerię realizacji i poznaj możliwości powłok napinanych DPS®!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014