Jaki sufit do mieszkania? Podwieszany czy napinany?

Jaki sufit do mieszkania? Podwieszany czy napinany?

Kiedy planujemy z dawna oczekiwany generalny remont w naszym mieszkaniu, w którymś momencie musi paść pytanie: jaki sufit do mieszkania? Postaramy się udzielić na nie wyczerpującej odpowiedzi!

Dostępne rozwiązania

Oprócz standardowych sposobów na odświeżenie sufitu, takich jak pomalowanie (zazwyczaj na biało) czy zamontowanie ozdobnych kasetonów, istnieje jeszcze kilka innych. Dziś chcemy się zająć dwoma spośród nich: niezwykle popularnymi sufitami podwieszanymi oraz napinanymi. Oba rozwiązania mają swoje wyraźne zalety, które mogą przesądzić o wyniku ich pojedynku. Jaki sufit do mieszkania wybierzesz? Przekonajmy się!

Sufit podwieszany – wady i zalety

O zaletach tego typu sufitu świadczyć może jego popularność – podwieszane sufity z płyt kartonowo-gipsowych znajdziemy w bardzo wielu miejscach: domach, mieszkaniach, biurach, sklepach i przedsiębiorstwach. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, łatwe w montażu i schludne.

Problemy pojawiają się jednak już na początku – montaż sufitu podwieszanego, choć nietrudny, generuje ogromne ilości pyłu i brudu. Nie jest to może większy problem, gdy remontujemy jednocześnie całe mieszkanie, ale na pewno przeszkadza w sytuacji, w której montujemy sufit w jednym pokoju, zaś w pozostałych przebywamy jak zwykle. Niestety sufity podwieszane odznaczają się też niewielką odpornością na zalanie. Najczęściej taki wypadek zakończyć się musi wymianą całej konstrukcji i zaczynaniem pracy na nowo.

Jaka będzie odpowiedź powłok napinanych?

Sufit napinany – wady i zalety

Wymienione wcześniej problemy nie trapią posiadaczy sufitów napinanych – montaż membran DPS® jest niemal nieinwazyjny – wystarczy z pomieszczenia wynieść rośliny i przedmioty nieprzystosowane do przebywania w wysokiej temperaturze. Podczas montażu temperatura w pokoju zostanie podniesiona do około 60 stopni Celsjusza. Jest to konieczne, by nadać powłoce odpowiedni kształt.

Jaki jest więc problem z sufitem napinanym? Niestety nie jest możliwe zamontowanie go samodzielnie przez niedoświadczoną osobę. O ile sufit podwieszany założysz przy pomocy członka rodziny, montaż sufitu napinanego wymaga pomocy specjalisty. Drugim czynnikiem, który może być uznany za wadę, jest stosunkowo wyższa cena, niż w przypadku sufitu podwieszanego. Gwarantujemy jednak, że zostanie ona w pełni zrekompensowana przez wyjątkowe właściwości powłoki napinanej!

Sufity napinane marki DPS® posiadają szereg zalet, które niwelują wspomniane niedogodności. Przede wszystkim istnieją niemal nieograniczone możliwości aranżacji naszych nowoczesnych powłok. Po prostu wybierz kolor, teksturę, a nawet grafikę – resztę zrobimy za Ciebie! Wykorzystaj możliwości drzemiące w sufitach i uczyń z nich prawdziwą ozdobę Twojego mieszkania! Nasze powłoki nie przepuszczają wody – w razie zalania zatrzymają wodę, a po odpompowaniu wrócą do swojego kształtu. Są również niepalne, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru.

To tylko niektóre z cech sufitów podwieszanych i napinanych. Jeśli wciąż nie zdecydowałeś się, jaki sufit do mieszkania wybierzesz, sprawdź nasz cykl Tradycja vs. Nowoczesność, w którym szczegółowo omijamy różnice między sufitami podwieszanymi a powłokami napinanymi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014

Strony internetowe - mediamass.