Jakie sufity są modne?

Jakie sufity są modne?

Jeśli zastanawiasz się, jakie sufity są modne i chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami aranżacyjnymi, ten tekst jest dla Ciebie! Poznaj pełnię możliwości w urządzaniu sufitu i całego mieszkania!

Jakie sufity są modne? Jak było…

Kiedyś na sufitach królowała zwykła farba kładziona bezpośrednio na tynk lub styropianowe kasetony. Były to rozwiązania najtańsze, ale o wątpliwych walorach estetycznych. Sufity w blokach wciąż mają problem z częstym powstawaniem nieznacznych pęknięć, co jeszcze bardziej poddaje w wątpliwość sens zwykłego malowania stropu. Zwykle w kilka miesięcy po remoncie pojawiały się drobne pęknięcia tynku, co wkrótce owocowało brzydką siatką ciemnych bruzd. Z tego też powodu wielu decydowało się na montaż kasetonów, które w założeniu miały zakryć powstające rysy, a przy okazji uatrakcyjnić wygląd sufitu.

Wszyscy wiemy, jak w praktyce prezentowały się realizacje z użyciem styropianowych kasetonów. Choć zdarzały się estetyczne aranżacje, były raczej wyjątkami potwierdzającymi regułę. Niemniej rozwiązanie to cieszyło się sporą i długo niesłabnącą popularnością. Zmieniło się to wraz z popularyzacją sufitów podwieszanych.

Jakie sufity są modne? Jak jest…

Podwieszane sufity z płyt kartonowo-gipsowych zdobywały coraz większe uznanie i zaczęto stosować je na szeroką skalę. Główną cechą odpowiedzialną za szybki wzrost tego trendu był prosty, nieskomplikowany montaż, który każdy mógł wykonać samodzielnie, choć wymagało to sporo pracy. W myśl zasady „zrób to sam” wielu Polaków wybierało sufity podwieszane, by móc samemu przyciąć i zainstalować gipsowe płyty. Taki stan rzeczy utrzymuje się aż do dzisiaj. Ale czy naprawdę nic się nie zmieniło?

Jakie sufity są modne? Jak będzie?

Kilkanaście lat temu na rynku pojawiła się nowość – sufity napinane DPS®. W świadomości użytkowników funkcjonowały one jako nowoczesna odmiana sufitów podwieszanych, mająca podobne cele: zakrycie instalacji sufitowych oraz obniżenie pomieszczenia. W ślad za tymi praktycznymi względami poszły jednak konkretne usprawnienia, mające na celu zwiększenie atrakcyjności tego rozwiązania, zarówno wizualnej, jak i użytkowej.

I tak sufity napinane DPS® wzbogaciły gamę możliwości o zastosowanie różnorakich powłok: matowych, połyskujących, transparentnych czy lustrzanych. Ponadto Klient może zażyczyć sobie montażu diod LED nad powłoką napinaną, dzięki czemu zyska klimatyczne, bezcieniowe oświetlenie całego pomieszczenia lub dowolnego fragmentu. Oprócz tego możliwe jest tworzenie sufitu w różnych kształtach, co szczególnie doceniają właściciele restauracji, ośrodków SPA i innych miejsc rozrywki.

Chociaż sufity napinane popularnością nie dorównują sufitom podwieszanym, to jednak na każdym innym polu są co najmniej tak samo dobre, a w wielu aspektach je przewyższają. A zatem odpowiadając na pytanie: „Jakie sufity są modne?” musimy odpowiedzieć: podwieszane. Nie zapominajmy jednak o sufitach napinanych DPS®, które zdobywają coraz większą popularność zwłaszcza w realizacjach komercyjnych. Doskonale radzą sobie także w mieszkaniach i domach prywatnych, co potwierdzają nasze galerie realizacji, w których pojawia się coraz więcej zrealizowanych projektów prywatnych.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014