Sufit napinany na basenie

sufit na basenie

Tworzenie aranżacji w miejscach publicznych – na przykład na basenach – to zadanie trudniejsze, niż planowanie mieszkania czy domu. Trzeba spełnić wszelkie normy i przepisy, a przy tym uzyskać ciekawy efekt wizualny. Dobrym wyborem, łączącym estetykę oraz funkcjonalność, będzie sufit napinany na basenie. Z lektury naszego artykułu dowiesz się, jakie są jego cechy i dlaczego warto wybrać właśnie ten sposób. Zapraszamy!

Sufit napinany na basenie – bezpieczeństwo i higiena

Te dwie cechy zdecydowanie wyróżniają sufit napinany na tle innych produktów stosowanych w aranżacjach sufitowych. Składa się na to szereg właściwości, które razem tworzą wysokiej jakości powłokę.

Dbamy o bezpieczeństwo użytkowników naszych membran napinanych – posiadają one wysoką klasę palności (B s1, d0 według normy PN-EN 13501-1). Oznacza to brak rozgorzenia w przypadku powstania pożaru, niemal zerową emisję dymu oraz całkowitą wolność od zjawiska „płonących kropel”. Ponadto nasze sufity są antystatyczne oraz wodoodporne – nie przeciekają, a dzięki mocnej strukturze utrzymają nawet 100 litrów wody na m2 powierzchni powłoki!

Sufit napinany na basenie musi też być łatwy w konserwacji. Także to wymaganie spełniają powłoki DPS®! Nasze membrany praktycznie nie wymagają czyszczenia! Jeśli jednak z jakiegoś powodu zostały zabrudzone, do większości plam wystarczy wilgotna szmatka, a następnie przetarcie „na sucho”. Podobnie wygląda sprawa po zalaniu – nagromadzoną wodę zlewa się do naczynia, zaś miejsce, które zostało zalane, wystarczy przetrzeć. Następnie, dzięki podgrzaniu powłoki i jej pamięci kształtu, wszystko wróci na swoje miejsce. Sufity DPS® to przede wszystkim łatwość obsługi!

Sufit napinany na basenie – funkcjonalność

Membrany DPS® wyróżniają się przede wszystkim rewelacyjną reakcją na wilgoć – niemożliwe jest przemoczenie powłoki napinanej, a wilgoć w żaden sposób jej nie zaszkodzi. Zupełnie inaczej jest w przypadku klasycznych sufitów podwieszanych, wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych. Choć istnieją także ich wodoodporne wersje, są one znacznie droższe niż zwykłe.

W razie potrzeby dostępu do instalacji ukrytych nad powierzchnią sufitu, można to zrobić nie uszkadzając powłoki napinanej. Sufit napinany na basenie wystarczy odpiąć w potrzebnym miejscu, wykonać niezbędne naprawy, a następnie wpiąć powłokę z powrotem. Wszystko to bez żadnych strat na jakości materiału.

Sufit napinany na basenie – estetyka

Stropy są niezwykle istotnym elementem aranżacji. Także tutaj sufity napinane wiodą prym – nie istnieją niemal żadne ograniczenia związane z personalizacją sufitu. Jakie są propozycje?

  • Wybór koloru spośród 110 barw w palecie DPS®
  • Tworzenie instalacji przestrzennych (fale, kule, walce i wiele innych)
  • Montaż metodą wall2wall, niwelującą przestrzeń między sufitem a ścianą
  • Powłoki o szerokości do 5m pozbawione łączeń
  • Aranżacje świetlne wykorzystujące technologię LED

To tylko kilka spośród nich – żeby zobaczyć, jak możliwości DPS® prezentują się w rzeczywistości, odwiedź naszą galerię realizacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014