Sufit napinany w szkole

Powłoki napinane DPS® z powodzeniem stosuje się nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w biurach oraz miejscach użyteczności publicznej. Do takich miejsc należy szkoła oraz inne placówki oświaty. Czy sufit napinany w szkole to dobry pomysł?

Sufit napinany w szkole – dlaczego warto?

Do szkół codziennie uczęszczają dziesiątki tysięcy uczniów. Wielu z nich to alergicy. To właśnie z myślą o nich nasze sufity napinane są antystatyczne. Zapobiega to osiadaniu na nich kurzu i pyłków. Co więcej, montaż również jest bezpyłowy i bardzo szybki – ułatwi to wyposażenie placówki oświaty w sufity napinane bez konieczności przeprowadzania długotrwałego remontu, wyłączającego część budynku z użytku na długi czas.

Ponadto powłoki napinane DPS® pokryte są warstwą antybakteryjną i antygrzybiczną. Cechują się także całkowitą wodoodpornością oraz są łatwe w konserwacji. Wystarczy przetrzeć je „na wilgotno”, by zetrzeć z nich brud wynikający z długotrwałego użytkowania.

Sufit napinany w szkole – opcje dodatkowe

W ofercie Grupy DPS® posiadamy kilka rodzajów powłok napinanych, m.in.: matowe, połyskliwe, lustrzane lub z grafiką. Przykładowo sufity matowe będą stanowiły najlepsze rozwiązanie w salach lekcyjnych, z kolei sufit DPS® picture czy DPS® mirror może ozdobić aulę lub salę gimnastyczną, nadając im niepowtarzalny charakter.

Paleta DPS®, z której można wybierać barwę odpowiednią do wystroju sal, obejmuje aż 110 kolorów dla różnych referencji katalogowych. Przykładowy efekt można sprawdzić dzięki naszemu symulatorowi kolorów i tekstur, dostępnemu online.

Istnieje też wiele opcji dostosowania oświetlenia do potrzeb uczniów i nauczycieli. W sufitach napinanych możemy z powodzeniem zainstalować tradycyjne lampy ze świetlówkami, ale również punkty świetlne czy diody LED. Sufit napinany w szkole nie musi wyglądać nudno i przewidywalnie. Warto rozważyć montaż oświetlenia nad powierzchnią sufitu transparentnego – da to efekt sufitu-lampy.

W naszej ofercie znajdują się także plafony oświetleniowe – DPS® lume oraz kasetony z powłok napinanych – DPS® lako.

Sufit napinany w szkole – konserwacja

W razie jakiejkolwiek awarii – czy to zalania, czy wadliwej instalacji elektrycznej – konstrukcja sufitu napinanego nie stanowi żadnej przeszkody. Sufit DPS® może zostać odpięty w części lub całkowicie zdjęty na czas naprawy, a następnie zamontowany ponownie bez żadnej straty dla wyglądu i funkcjonalności. Konieczne będzie jedynie – podobnie jak w procesie montażu – podgrzanie powłoki, by powróciła do żądanego kształtu. Jest to możliwe dzięki zaimplementowanej w naszych membranach napinanych technologii pamięci kształtu.

Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz zamówić wycenę lub zadać kilka pytań naszemu specjaliście? Skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie internetowej. Dołącz do grona zadowolonych klientów DPS® i mierz z nami wysoko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014