Sufit w małym mieszkaniu w bloku

Sufit w małym mieszkaniu w bloku

Niewystarczający metraż to problem, z którym boryka się wielu właścicieli mieszkań w blokach. W osiągnięciu lepszej estetyki pomieszczenia może pomóc odpowiedni dobór materiałów i kolorów na podłogi, ściany i sufity. W tym artykule opiszemy, jak wybrać sufit w małym mieszkaniu w bloku.

Sufit w małym mieszkaniu w bloku – optyka

Odpowiedni wybór sufitu ma znaczenie szczególnie, jeśli zależy nam na tym, by pomieszczenie wydawało się nieco większe niż w rzeczywistości. W tym celu warto zastanowić się nad odpowiednim rodzajem sufitu oraz jego kolorem.

Materiał, z którego można wykonać sufit, to m.in. płyta kartonowo-gipsowa oraz folia PVC. Te dwa rozwiązania to w tej chwili najbardziej rozpowszechnione i najlepsze wybory – idealne, by stworzyć wyjątkowy sufit w małym mieszkaniu w bloku. Oba systemy cechują się dużą odpornością na uszkodzenia, jednak występują między nimi pewne różnice, które szczegółowo omówiliśmy we wpisie pod tytułem: Jaki sufit do mieszkania? Podwieszany czy napinany? Jeśli już wybrałeś odpowiedni sufit dla Ciebie, poświęć także chwilę na dobór odpowiedniej faktury – dotyczy to tylko sufitów napinanych, w których można wybrać pomiędzy powłoką matową, połyskującą, lustrzaną a transparentną.

Aby uzyskać wrażenie nieco większego pokoju, warto zastosować powłokę odbijającą choć w części obraz pomieszczenia. W tym przypadku idealnie sprawdzi się membrana DPS® laque w dowolnym kolorze dopasowanym do reszty elementów wystroju mieszkania. Nie bój się eksperymentować i porzucać starych przyzwyczajeń: sufit nie musi być biały i nudny! Wielobarwny sufit w małym mieszkaniu w bloku? Czemu nie! To rozwiązanie z pewnością wprowadzi powiew świeżości w Twoim domu!

Sufit w małym mieszkaniu w bloku – funkcjonalność

Mieszkanie w bloku niesie ze sobą sporo zalet, ale co najmniej drugie tyle nieuniknionych problemów. Jedną z nieprzyjemnych sytuacji, na jakie możesz się natknąć, użytkując mieszkanie w bloku, jest zalewanie mieszkania. Wadliwa instalacja wodociągowa, nieostrożny sąsiad, przedłużające się ulewy i nieszczelna konstrukcja… to wszystko może sprawić, że albo ktoś zaleje Twoje mieszkanie, albo Ty czyjeś. Mamy radę na ten pierwszy przypadek: jedyny w pełni wodoodporny sufit!

Sufity napinane DPS® nie przepuszczają wody ani innych cieczy – pod wpływem ciężaru uginają się, ale są w stanie utrzymać aż 100 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni! Zgromadzoną wodę wystarczy następnie odlać, odpinając uprzednio powłokę na przykład w rogu pomieszczenia, a następnie przetrzeć zalane miejsce. Jeśli podgrzejemy powłokę w miejscu zalania, szybko wróci na swoje miejsce dzięki pamięci kształtu.

To nie koniec wyjątkowych cech sufitów napinanych DPS® – więcej szczegółów w artykule: Zalety sufitów napinanych – poznaj dokładnie nasze produkty, aby wybrać ten, który będzie dla Ciebie idealny!

Sufit w małym mieszkaniu w bloku – realizacje

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto zobaczyć, jak może wyglądać napinany sufit w małym mieszkaniu w bloku. Sprawdź naszą galerię realizacji na www.odlotowemieszkanie.pl!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zamówić swój sufit napinany DPS®, napisz do nas e-mail bądź skontaktuj się przez formularz kontaktowy. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014