Wodoodporny sufit – czy to możliwe?

Wodoodporny sufit - czy to możliwe?

Mieszkańcy bloków i kamienic mających nad swoim mieszkaniem sąsiadów lub niezbyt szczelny dach budynku wiedzą, jak uciążliwe mogą być częste zalania. Jak temu zaradzić zwłaszcza, jeśli powtarzają się stanowczo zbyt często?

Jeśli zalanie nie jest zbyt duże, możemy w ławy sposób zminimalizować koszta malując po prostu zalaną powierzchnię ściany lub sufitu farbą. Jest to z pewnością rozwiązanie najszybsze i najmniej wymagające. Niestety nie uchroni nas przed kolejnym zalaniem, które przecież może nastąpić szybciej, niż się spodziewamy. Zwykły, pomalowany na biało sufit to najprostsze wyjście z sytuacji. Co jednak, jeśli chcielibyśmy zaaranżować sufit tak, żeby był po prostu estetyczny i stanowił ozdobę naszego mieszkania?

Wodoodporny sufit – melodia przyszłości?

Zwykle, gdy myślimy o wymianie sufitu, bierzemy pod uwagę jego podwieszaną wersję, zbudowaną z płyt kartonowo-gipsowych. Takie płyty są niestety narażone na zalanie i nie radzą sobie dobrze z przyjmowaniem wody. Istnieją oczywiście droższe płyty, które mają za zadanie zatrzymanie wody. Wciąż jednak najprawdopodobniej konieczna będzie ich wymiana, aby uniknąć zawilgocenia i powstawania pleśni. Jeśli więc problem z powtarzającym się zalewaniem nas dotyczy, lepiej spróbować czegoś innego.

Zamów wodoodporny sufit już dziś!

Pewniejszym, choć nieco bardziej kosztownym, rozwiązaniem jest skorzystanie z nowocześniejszej technologii aranżacji sufitu – powłok napinanych DPS®. Sufity napinane cechują się wodoodpornością i to najwyższych lotów. Prawidłowo zamontowana rozciągliwa membrana może utrzymać aż 100 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni! Nawet prawdziwa powódź piętro wyżej nie przedostanie się do Twojego mieszkania!

Istotne jest również to, jak łatwo pozbyć się nagromadzonej w powłoce wody. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypiąć membranę z profilu i zlać ciecz do wiadra. Następnie przecieramy zalane miejsce wilgotną ścierką i zapinamy wszystko z powrotem do profilu montażowego. Podgrzewamy miejsce, w którym pojawiło się wybrzuszenie, a powłoka – dzięki pamięci kształtu – powróci do poprzedniej formy. To tyle!

Najlepsze wyjście z sytuacji

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że membrana napinana DPS® to najlepsze wyjście z sytuacji, w której potrzebny jest nam prawdziwy wodoodporny sufit. Choć zapłacimy za niego więcej, to będzie to opłacalna inwestycja. Sufity napinane zachowują swoje właściwości przez wiele lat, a po zalaniu nie ulegają żadnemu uszkodzeniu.

Poza tym istnieje wiele możliwości dostosowania powłoki napinanej do swoich potrzeb – przykładem są powłoki z nadrukiem, na których możemy umieścić dowolną, wybraną przez Ciebie grafikę. Dostępne są także membrany matowe o jednolitej barwie, którą możesz wybrać spośród szerokiej palety kolorów DPS®, jak również powłoki lustrzane i transparentne z możliwością zastosowania oświetlenia LED.

Zamów wodoodporny sufit do Twojego mieszkania lub domu już dziś! Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji sufitu, kosztów i gwarancji, jakiej udzielamy na produkt i usługę montażu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© GRUPA DPS® 2014